Masz pytanie?

poczta@furs-ogrody.pl

Chcesz coś wyjaśnić?

608585894

 

Rośliny iglaste to bardzo szeroka rodzina roślin wśród których znajdziemy zarówno krzewy miniaturowe , wolno rosnące , nie osiągające 50 cm wysokości jak i potężne drzewa . Gatunki występujące w naszej strefie klimatycznej w większości są zimozielone, z niewielkimi wyjątkami (min. modrzew).

W obrębie nawet jednego gatunku występuje mnogość rozmiarów, form, barw i kształtów drzew i krzewów co pomnaża ilość zastosować. Krzewy iglaste można min. stosować na żywopłoty, do zestawień kolorystycznych, na skalniaki , do ogrodów japońskich i miniaturowych. Uprawa roślin iglastych nie jest zbyt trudna, a część gatunków toleruje nawet bardzo niekorzystne warunki.

Większość z nich wymaga stanowiska słonecznego jednak są i takie które doskonale radzą sobie w cieniu (np. cisy). Prawie wszystkie rośliny iglaste wymagają gleb lekko kwaśnych, wyjątek to cisy, które nie znoszą zakwaszonego podłoża, dlatego w przypadku występowania takiej gleby w miejscu planowanym dla cisa, należy zastosować wapnowanie

. Część bardziej wrażliwych na mróz gatunków należy sadzić w miejscach osłoniętych od zimnych wiatrów jednak większość znosi nawet najsroższe zimy. Najlepiej przyjmują się sadzone z pojemników w których rosną, można też sadzić te kopane z gruntu ale tylko z odpowiednio przygotowaną bryłą korzeniową. Takie właśnie znajdą państwo w naszej szkółce.

Co Robimy

Klinical Health care

    Witamy na stronie Szkółki roślin Hubert Furs i Centrum Ogrodniczego Furs-ogrody. Działamy na terenie miasta Grodkowa, przy ulicy Krakowskiej 23, województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zawodowo zajmujemy się ogrodnictwem, produkujemy rośliny ozdobne, prowadzimy Centrum-ogrodnicze z wszelkimi artykułami ogrodniczymi, oraz zakładamy ogrody i inne tereny zieleni

Kim Jesteśmy

650

m2 Hala Sprzedaży

4

ha powierzchnia Szkółki

500

gatunków Roślin

1417

polubienia na Facebook

J esteśmy firmą z tradycjami, obecnie prowadzoną przez młodych, pełnych pomysłów ludzi. Zaczynaliśmy jako szkółka roślin ozdobnych w 1996 roku, w 2010 powstało centrum ogrodnicze „Furs-Ogrody” . Gospodarstwo rolne proponuje rośliny i drzewa z własnej produkcji a Centrum- ogrodnicze „Furs-ogrody” wszelkie artykuły ogrodnicze : narzędzia, nawozy, donice, włókniny, środki ochrony roślin, artykuły dekoracyjne i wiele innych.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.- czytaj więcej